Zdieľanie poznámok OneNote využijú všetci v malých tímoch alebo študentských skupinách, ktorí potrebujú tieto poznámky vidieť centrálne na jednom mieste alebo ich priebežne dopĺňať. Často sú to napr. poznámky zo schôdze a potrebujete ich dať k dispozícii všetkým účastníkom. Ak nepoužívate firemný SharePoint, tak použiť môžete bezplatne dostupný cloud OneDrive. Stačí aby všetci mali vytvorené Microsoft konto a môžete tímovo pracovať. Na postup ako nastaviť zdieľanie poznámok OneNote sa ma pýtal jeden z čitateľov a nižšie mu popisujem postup ako zdieľanie poznámok OneNote spraviť.

Zdieľanie poznámok OneNote 2013

Zdieľanie poznámok OneNote sa realizuje cez cloud OneDrive, ale spraviť sa to dá priamo v aplikácii OneNote 2013 a nie je nutné poznámkový blok zobrazovať cez webový prehliadač.

1. Spustite OneNote 2013 a prihláste sa svojím Microsoft kontom.

2. Kliknite na Súbor >> Nové a v časti OneDrive – osobné zadajte názov poznámkového bloku.

3. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť poznámkový blok a v zobrazenom okne s otázkou na zdieľanie kliknite na tlačidlo Pozvať používateľov.

zdielanie_poznamok_OneNote2

4. V ponuke Súbor sa zobrazí časť Zdieľanie poznámkového bloku, kde do poľaPozvať ľudí zadajte emailové adresy používateľov, ktorí majú mať prístup k poznámkam. Vpravo vyberáte či majú mať Možnosť úprav alebo Možnosť zobrazovať. Zakliknite aj možnosť Pred prístupom k dokumentu vyžadovať prihlásenie a kliknite na tlačidlo Zdieľať.

zdielanie_poznamok_OneNote3

5. Zobrazí sa informácia o odosielaní emailov a po chvíli budete vidieť v dolnej časti používateľov s prístupom k poznámkovému bloku OneNote.

zdielanie_poznamok_OneNote4

6. Môžete začať písať poznámky tak ako zvyčajne.

Druhý používateľ dostane emailovú správu s pozvánkou a prepojením na poznámkový blok. Ak tento používateľ vie o tom, že dostal prístup k poznámkam, tak stačí keď sa prihlási do svojho OneNote 2013 Microsoft kontom s emailovou adresou, ktorú zadal prvý používateľ. Doručenú emailovú správu ani reálne nepotrebuje.

Po prihlásení uvidí v ponuke Súbor >> Otvoriť poznámkové bloky z OneDrive a tiežPoznámkové bloky, ktoré so mnou zdieľajú iní používatelia. Kliknutím tento poznámkový blok druhý používateľ otvorí a môžete začať zdieľať svoje poznámky. Na synchronizáciu napr. na ďalší deň je samozrejme potrebné prihlásenie sa do OneNote 2013 Microsoft kontom.

zdielanie_poznamok_OneNote5

Pri tímovej práci ale dajte pozor, aby ste nedopatrením nevymazali poznámky iného používateľa. Niektoré čiastkové zmeny nemusia byť zachytené vo verziách strany.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme