Zdieľanie poznámok OneNote využijú všetci v malých tímoch alebo študentských skupinách, ktorí potrebujú tieto poznámky vidieť centrálne na jednom mieste alebo ich priebežne dopĺňať. Často sú to napr. poznámky zo schôdze a potrebujete ich dať k dispozícii všetkým účastníkom. Ak nepoužívate firemný SharePoint, tak použiť môžete bezplatne dostupný cloud OneDrive. Stačí aby všetci mali vytvorené Microsoft konto a môžete tímovo pracovať. Na postup ako nastaviť zdieľanie poznámok OneNote sa ma pýtal jeden z čitateľov a nižšie mu popisujem postup ako zdieľanie poznámok OneNote spraviť.

Zdieľanie poznámok OneNote 2013

Zdieľanie poznámok OneNote sa realizuje cez cloud OneDrive, ale spraviť sa to dá priamo v aplikácii OneNote 2013 a nie je nutné poznámkový blok zobrazovať cez webový prehliadač.

1. Spustite OneNote 2013 a prihláste sa svojím Microsoft kontom.

2. Kliknite na Súbor >> Nové a v časti OneDrive – osobné zadajte názov poznámkového bloku.

3. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť poznámkový blok a v zobrazenom okne s otázkou na zdieľanie kliknite na tlačidlo Pozvať používateľov.

zdielanie_poznamok_OneNote2

4. V ponuke Súbor sa zobrazí časť Zdieľanie poznámkového bloku, kde do poľaPozvať ľudí zadajte emailové adresy používateľov, ktorí majú mať prístup k poznámkam. Vpravo vyberáte či majú mať Možnosť úprav alebo Možnosť zobrazovať. Zakliknite aj možnosť Pred prístupom k dokumentu vyžadovať prihlásenie a kliknite na tlačidlo Zdieľať.

zdielanie_poznamok_OneNote3

5. Zobrazí sa informácia o odosielaní emailov a po chvíli budete vidieť v dolnej časti používateľov s prístupom k poznámkovému bloku OneNote.

zdielanie_poznamok_OneNote4

6. Môžete začať písať poznámky tak ako zvyčajne.

Druhý používateľ dostane emailovú správu s pozvánkou a prepojením na poznámkový blok. Ak tento používateľ vie o tom, že dostal prístup k poznámkam, tak stačí keď sa prihlási do svojho OneNote 2013 Microsoft kontom s emailovou adresou, ktorú zadal prvý používateľ. Doručenú emailovú správu ani reálne nepotrebuje.

Po prihlásení uvidí v ponuke Súbor >> Otvoriť poznámkové bloky z OneDrive a tiežPoznámkové bloky, ktoré so mnou zdieľajú iní používatelia. Kliknutím tento poznámkový blok druhý používateľ otvorí a môžete začať zdieľať svoje poznámky. Na synchronizáciu napr. na ďalší deň je samozrejme potrebné prihlásenie sa do OneNote 2013 Microsoft kontom.

zdielanie_poznamok_OneNote5

Pri tímovej práci ale dajte pozor, aby ste nedopatrením nevymazali poznámky iného používateľa. Niektoré čiastkové zmeny nemusia byť zachytené vo verziách strany.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Úspešná adopčná kampaň v spoločnosti Slovnaft

Rýchla, jednoduchá a efektívna komunikácia v organizácií je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Či už ide o zákazníkov, partnerov alebo kolegov navzájom, dôležité je dozvedieť sa potrebné informácie včas, jednoducho ich šíriť medzi relevantné osoby, mať možnosť tvoriť tímy, kreovať, participovať na spoločných stretnutiach atď. Moderné technológie nám umožňujú zjednodušiť pracovné procesy, preto je dôležité, aby ich firmy skutočne

Automatizácia ohrozí na našom pracovnom trhu predovšetkým ženy

Je množstvo štúdií o dopadoch digitalizácie a umelej inteligencie na slovenský pracovný trh. Známa je napríklad tá od McKinsey ktorá bije na poplach, že sa musíme naučiť lepšie využívať digitálne technológie.  Najviac však zarezonoval materiál OECD, ktorý umiestnil Slovensko na úplne prvú priečku v ohrození pracovných miest automatizáciou spomedzi rozvinutých krajín, kvôli silnému strojárskemu sektoru

Cloud sa stáva kľúčovým pre inovácie

Cloud computing tradične láka firmy najmä rýchlo dostupnými a škálovateľnými zdrojmi či stratou starostí s obstarávaním infraštruktúry a jej prevádzkou.  A predsa sa na Slovensku cloud vo firmách veľmi neujal. Hlavným dôvodom môže byť štruktúra našej ekonomiky. Kým živnostníci a malé firmy si cloud obľúbili na ukladanie súborov, komunikáciu, aj rôzne malo-podnikové aplikácie, väčšinu našej ekonomiky tvorí hŕstka veľkých podnikov a tie