Rýchla poznámka OneNote poslúži namiesto papiera na pracovnom stole. Využijete to v situácii napr. keď s niekým telefonujete a oznámi Vám dôležité telefónne číslo. Zvyčajne používatelia hľadajú na stole nejaký papier kde si číslo môžu zapísať. Potom sa môže stať, že papier odložia a dôležité číslo na konci dňa budú hľadať medzi rôznymi dokumentmi po stole. Rýchla poznámka OneNote je určená práve na takéto situácie. Nevytvára sa do klasického poznámkového bloku OneNote, ktorý bežne používate, ale je uložená v skupine Rýchle poznámky. Navyše nie je nutné mať spustený OneNote, aby ste takúto rýchlu poznámku vytvorili.

Rýchla poznámka OneNote vyžaduje spustený Nástroj Odoslať

Rýchla poznámka OneNote sa dá zobraziť buď pomocou myši alebo klávesovou skratkou. Dôležité je, aby ste mali pri hodinách ikonku Nástroj Odoslať do programu OneNote.

rychla_poznamka_onenote1

Ak tam takúto ikonku nemáte, tak spustite OneNote a kliknite na Súbor >> Možnosti. V skupine Zobrazenie zakliknite položku Umiestniť ikonu programu OneNote do oblasti oznámení na paneli úloh. Nastavenie potvrďte tlačidlom OK.

rychla_poznamka_onenote2

Rýchla poznámka OneNote – vytvorenie

Ak potrebujete rýchlo zapísať nejakú myšlienku alebo informáciu, tak stlačte na klávesnici kombináciu Windows + N a potom znovu N. Rýchlejšie je však Windows + Alt + N. To zobrazí malé okno na zapísanie rýchlej poznámky. Po dokončení písania okno poznámky môžete zatvoriť. Rovnaké okno poznámky zobrazíte aj myšou kliknutím na tlačidlo Nová rýchla poznámka. Nástroj Odoslať do OneNote vyvoláte aj cez ikonu pri hodinách. Zapísanie ďalšej poznámky spravíte rovnakým spôsobom.

rychla_poznamka_onenote3

Rýchla poznámka OneNote – prezeranie

Ak si potrebujete spätne pozrieť svoje rýchle poznámky, tak spustite OneNote a v zozname poznámkových blokov kliknite na poslednú položku Rýchle poznámky. Zobrazí sa sekcia Rýchle poznámky a vpravo budú zoradené rovnako ako bežné stránky poznámkového bloku. Neobsahujú dátum a čas vytvorenia. Ale ten môžete už počas písania vložiť cez pravé tlačidlo myši posledným príkazom. Nepotrebné poznámky vymažete cez pravé tlačidlo myši na jej názov vpravo príkazom Odstrániť.

rychla_poznamka_onenote4

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Informatici môžu uvažovať ekologicky najmä presunom do cloudu

Pri diskusii o klimatických zmenách a úspore energie sme zvyknutí debatovať o uhlí, automobilovej doprave či recyklácii odpadu. Dátové centrá však dnes podľa odhadov spotrebujú až 4 % celosvetovej energie a toto číslo sa rapídne zvyšuje. Veľa aplikácií a dát leží v počítačoch málo či vôbec nepoužívaných, mnoho IT pojektov je motivovaných len spontánnym nadšením pre

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli