Kontakty v Office 365 pomôžu celej firme v prípadoch kedy chcete mať k dispozícii v Outlooku emailové adresy a ďalšie kontakty na externých dodávateľov alebo spolupracovníkov, ktorí nemajú Vaše používateľské konto a email v Office 365. Zvyčajne sa to využíva na kontakty na pravidelných dodávateľov služieb, obchodných partnerov a iných externých ľudí, ktorým potrebujú Vaši spolupracovníci písať alebo telefonovať. Nie je nutné, aby kontakt museli zháňať cez iných kolegov ak potrebujú niekoho externého osloviť prvý krát. Stačí ak si ho vyhľadajú v kontaktoch v Outlooku. Tento krátky tip Vám ukáže ako môžete kontakty v Office 365 vytvoriť a použiť. V krátkom videu to aj prakticky predvediem.

Kontakty v Office 365 – vytvorenie cez portál

Kontakty v Office 365 môže cez portál vytvoriť správca nasledovným postupom:

1. Prihláste sa k portálu Office 365 a kliknite na dlaždicu Správca.

2. Na stránke Centrum spravovania služieb Office 365 kliknite vľavo na Kontakty.

3. Kliknite na tlačidlo plus, aby sa zobrazilo okno na zadanie nového kontaktu.

Kontakty_v_Office_365_1

4. V zobrazenom okne Vytvoriť kontakt zadajte Meno, priezvisko, zobrazované menoemailovú adresu.

Kontakty_v_Office_365_2

5. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť a kontakt sa zobrazí v zozname. Postup opakujte aj pre iné kontakty.

6. Ak chcete doplniť poštovú adresu alebo telefóny, tak označte kontakt a kliknite na Upraviť kontakt, ktoré zobrazí okno kde treba kliknúť na Upraviť ďalšie podrobnosti.

Kontakty_v_Office_365_3

7. Zobrazí sa stránka s formulárom, kde môžete vyplniť tieto oblasti informácii:všeobecné kontaktné informácie, organizácia, e-mailový tip. Doplňte ich podľa potreby a kliknite na tlačidlo Uložiť a potom znovu na Uložiť.

Kontakty_v_Office_365_4

Ak bude niekto chcieť kontakty v Office 365 použiť, tak ich nájde v Globálnom adresári v Outlooku alebo vo webovom Outlooku.

Kontakty_v_Office_365_5

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme