Hybridná infraštruktúra

Cloud prináša nielen zvýšenie efektivity budovania a prevádzky IT služieb, ale aj úplne nové spôsoby ich funkcionality, stavby a prevádzky. Nie všetko sa však hodí do cloudu už dnes, preto je tu hybrid - teda spojenie cloudu s vašou vlastnou infraštruktúrou.

Cloud môže fungovať aj ako záloha, alebo časť produkčnej infraštruktúry o ktorú sa stará niekto iný. Čiara medzi tým čo je v cloude a čo je doma môže viesť pomedzi viaceré aplikácie, jednotlivé vrstvy jednej služby, alebo dokonca vrámci jednej vrstvy serverov. To všetko aby bola vaša firma ešte dynamickejšia.

Výhody cloudu

Cloud prináša prevratné biznis modely, doteraz nepoznané zdroje príjmov, aj nové spôsoby interakcie so zákazníkmi. Zároveň predstavuje pravdepodobne najväčšiu zmenu v informatike od príchodu internetu.

Flexibilné náklady a výkon

Cloud plne nahradí váš firemný server. Navyše šetrí náklady, pretože využíva len toľko výpočtových zdrojov, koľko práve potrebujete.

Cloud zvyšuje dynamiku firmy

Cloud je hneď. Škálovať existujúcu IT službu, alebo vytvoriť novú, môžete jedným kliknutím, či riadkom kódu.

Bezpečnejšie ako doma

Cloud zvyšuje bezpečnosť dát i aplikácií a pomáha splniť požiadavky pre dosiahnutie súladu s nariadením GDPR.

Uvažujete nad hybridným cloudom?

Získajte viac informácií

Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Úspešná adopčná kampaň v spoločnosti Slovnaft

Rýchla, jednoduchá a efektívna komunikácia v organizácií je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Či už ide o zákazníkov, partnerov alebo kolegov navzájom, dôležité je dozvedieť sa potrebné informácie včas, jednoducho ich šíriť medzi relevantné osoby, mať možnosť tvoriť tímy, kreovať, participovať na spoločných stretnutiach atď. Moderné technológie nám umožňujú zjednodušiť pracovné procesy, preto je dôležité, aby ich firmy skutočne

Automatizácia ohrozí na našom pracovnom trhu predovšetkým ženy

Je množstvo štúdií o dopadoch digitalizácie a umelej inteligencie na slovenský pracovný trh. Známa je napríklad tá od McKinsey ktorá bije na poplach, že sa musíme naučiť lepšie využívať digitálne technológie.  Najviac však zarezonoval materiál OECD, ktorý umiestnil Slovensko na úplne prvú priečku v ohrození pracovných miest automatizáciou spomedzi rozvinutých krajín, kvôli silnému strojárskemu sektoru

Cloud sa stáva kľúčovým pre inovácie

Cloud computing tradične láka firmy najmä rýchlo dostupnými a škálovateľnými zdrojmi či stratou starostí s obstarávaním infraštruktúry a jej prevádzkou.  A predsa sa na Slovensku cloud vo firmách veľmi neujal. Hlavným dôvodom môže byť štruktúra našej ekonomiky. Kým živnostníci a malé firmy si cloud obľúbili na ukladanie súborov, komunikáciu, aj rôzne malo-podnikové aplikácie, väčšinu našej ekonomiky tvorí hŕstka veľkých podnikov a tie

Bezplatná konzultácia

Rezervujte si termín bezplatnej konzultácie a zistite ako dokáže hybridný cloud zvýšiť dynamiku vašej firmyZaškrtnutím poľa a odoslaním kontaktného formuláru prejavujete súhlas so spracúvaním Vašich osobných údajov na účely marketingové, prieskumu spokojnosti zákazníkov a štatistických informácií o zákazníkoch v súlade s podmienkami ochrany osobných údajov.