Hybridná infraštruktúra

Cloud prináša nielen zvýšenie efektivity budovania a prevádzky IT služieb, ale aj úplne nové spôsoby ich funkcionality, stavby a prevádzky. Nie všetko sa však hodí do cloudu už dnes, preto je tu hybrid - teda spojenie cloudu s vašou vlastnou infraštruktúrou.

Cloud môže fungovať aj ako záloha, alebo časť produkčnej infraštruktúry o ktorú sa stará niekto iný. Čiara medzi tým čo je v cloude a čo je doma môže viesť pomedzi viaceré aplikácie, jednotlivé vrstvy jednej služby, alebo dokonca vrámci jednej vrstvy serverov. To všetko aby bola vaša firma ešte dynamickejšia.

Výhody cloudu

Cloud prináša prevratné biznis modely, doteraz nepoznané zdroje príjmov, aj nové spôsoby interakcie so zákazníkmi. Zároveň predstavuje pravdepodobne najväčšiu zmenu v informatike od príchodu internetu.

Flexibilné náklady a výkon

Cloud plne nahradí váš firemný server. Navyše šetrí náklady, pretože využíva len toľko výpočtových zdrojov, koľko práve potrebujete.

Cloud zvyšuje dynamiku firmy

Cloud je hneď. Škálovať existujúcu IT službu, alebo vytvoriť novú, môžete jedným kliknutím, či riadkom kódu.

Bezpečnejšie ako doma

Cloud zvyšuje bezpečnosť dát i aplikácií a pomáha splniť požiadavky pre dosiahnutie súladu s nariadením GDPR.

Uvažujete nad hybridným cloudom?

Získajte viac informácií

Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Informatici môžu uvažovať ekologicky najmä presunom do cloudu

Pri diskusii o klimatických zmenách a úspore energie sme zvyknutí debatovať o uhlí, automobilovej doprave či recyklácii odpadu. Dátové centrá však dnes podľa odhadov spotrebujú až 4 % celosvetovej energie a toto číslo sa rapídne zvyšuje. Veľa aplikácií a dát leží v počítačoch málo či vôbec nepoužívaných, mnoho IT pojektov je motivovaných len spontánnym nadšením pre

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli

Bezplatná konzultácia

Rezervujte si termín bezplatnej konzultácie a zistite ako dokáže hybridný cloud zvýšiť dynamiku vašej firmyZaškrtnutím poľa a odoslaním kontaktného formuláru prejavujete súhlas so spracúvaním Vašich osobných údajov na účely marketingové, prieskumu spokojnosti zákazníkov a štatistických informácií o zákazníkoch v súlade s podmienkami ochrany osobných údajov.