Práca s modernými technológiami

Mladí ľudia chcú dnes pracovať v dynamicky sa rozvíjajúcich spoločnostiach, ktoré im majú čo ponúknuť nielen z hľadiska mzdy a nefinančných benefitov, ale aj z hľadiska rozvoja ich vlastných schopností. Práca s pokrokovými technológiami pre nich už nie je benefitom, ale skôr nevyhnutnosťou. Zaostávanie za konkurenciou v oblasti IT preto neprichádza do úvahy.

Na rozdiel od svojich starších kolegov sú mileniáli ochotní využívať nové technológie aj na úrok ďalšieho vzdelávania. Uvedomujú si totiž, že ich schopnosť orientovať sa v cloudových systémoch pripravuje na prácu aj v iných oblastiach a je nevyhnutná pre ich kontinuálny kariérny rast. Emaily menia za videochaty, posielanie súborov na zdieľané úložiská a klasické desktopy za pohodlný prístup z mobilu.

Flexibilita pracovného času

Budúcnosť práce sa čoraz častejšie prikláňa aj k flexibilnému pracovnému času a miestu. Mileniáli vyhľadávajú najmä pracovné pozície a firmy, ktoré im umožnia samostatne sa rozhodovať kedy a kde budú pracovať. Tento trend donedávna platil len pre startupy, postupne však dobieha i korporácie, ktoré sú pod nátlakom nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily nútené prispôsobiť svoju infraštruktúru týmto zmenám.

Budúcnosť technológií sa nedá zastaviť, preto je dôležité, aby spoločnosti boli schopné poskytnúť svojim zamestnancom nástroje na efektívnu prácu odkiaľkoľvek na svete.

Pravdepodobne najjednoduchší spôsob ako túto flexibilitu zabezpečiť je migrácia firemnej infraštruktúry do cloudu. Práve cloudové aplikácie a rozvinutá infraštruktúra firmy totiž dokáže poskytnúť zamestnancom prístupy k dátam z mobilných zariadení, ponúknuť efektívnu kolaboráciu tímov na diaľku, či zvládanie komplexnej pracovnej agendy z pohodlia domova či kaviarne.

Pružnosť rozvoja firmy a vlastného potenciálu

Podľa prieskumu spoločnosti Microsoft až 88% mileniálov v USA tvrdí, že im zastaralá IT infraštruktúra firiem znemožňuje realizáciu nápadov a rozvoj vlastného kreatívneho potenciálu. Agilné formy vývoja aplikácií v cloude umožňujú vytvárať malé, efektívne tímy vývojárov, ktorých prácu i vývojové prostredie má spoločnosť vždy pevne pod kontrolou.

Cloud v súčasnosti jednoducho patrí medzi “pracovné prostredie” moderných firiem a moderné firmy budú skôr či neskôr nútené sa tomuto trendu prispôsobiť. Patríte aj vy medzi spoločnosti, ktoré chcú zaujať talentovaných ľudí a udržať si ich vo firme? Objavte možnosti cloudových riešení už dnes.

 


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Cesta k inteligentým mestám začína v cloude

Potenciál rôznych senzorov, inteligentných kamier, či aplikácií pre občanov je nepochybný. Začať však treba pod povrchom miest spojením existujúcich dátových

Migrácia do cloudu: ako sa nepopáliť?

Prechod do verejného cloudu nie je jednoduchý, no zato je nepochybne lákavý. V cloude sa dajú dynamicky škálovať aplikácie a jeho súčasťou