Ako na licenciách od Microsoftu môžete ušetriť

Vedeli ste o tom, že podľa Forbesu sa predpokladá, že celosvetové investície do cloudových riešení sa v roku 2022 zdvihnú z 313- až na 482-miliárd dolárov?

Nemôže nás to prekvapiť, keďže až 70 % všetkých spoločností malo už v roku 2019 pripravenú stratégiu pre digitálnu transformáciu.

K týmto číslam jednoznačne prispela aj následná pandémia koronavírusu, ktorá donútila výrazne viac firiem ponúkať svoje služby aj v online priestore. 

Zvýšený záujem o digitalizáciu umožnil nástup trendu, ktorým sú cloudové licencie. Ich najväčším oponentom sú on-premise riešenia, ktoré však oproti cloudu ponúkajú viac nevýhod ako benefitov.

Čo je to on-premise a prečo zaostáva za cloudom?

On-premise je softvér, ktorý nainštalujete na server nachádzajúci sa v rovnakých priestoroch ako vaša firma. Na rozdiel od on-premise, cloud je zabezpečený úložný priestor na internete, na ktorý ukladáte svoje firemné dáta - licencie, informácie, fotografie, hudbu či dokumenty.

V prípade on-premise riešenia získavate licenciu k softvéru na vopred určenú dobu, ktorú však už nemôžete neskôr meniť. Ak vám napríklad odídu zamestnanci, licencie zostávajú aktívne, a vy strácate peniaze.

Existuje však aj lepšie riešenie pre vašu firemnú pokladnicu aj váš prehľad o licenciách.

Prečo prejsť na cloudové riešenie?

Sú na to hlavne tieto 3 dôvody:

  1. Dostupnosť na celom svete. S vašimi firemnými dátami môžete pracovať kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí vám internetové pripojenie a smartfón, tablet či notebook.
  2. Zníženie nákladov na hardvér. Vo vašej firme sa už nemusíte starať o dátové úložiská. Kúpa nového hardvéru po ukončení životného cyklu technológie je teda minulosťou.
  3. Vysoká spoľahlivosť. Výpadky dát alebo ich dlhodobá nedostupnosť? Pri cloudovom riešení je šanca minimálna.

3 najväčšie výhody licencií na cloude

Riešenie cloudových licencií od spoločnosti Microsoft umožňuje všetky vaše licencie spravovať na jednom mieste. Z toho vyplývajú tieto tri najväčšie výhody:

  1. Úspora peňazí. Možnosť deaktivovať licencie od Microsoftu, ak ich prestanete aktívne využívať.
  2. Jednoduchý a rýchly nákup. Možnosť nakupovať nové licencie pár klikmi v e-obchode priamo v rozhraní systému.
  3. Prehľad o vašich licenciách. V systéme uvidíte napríklad dátum nákupu či predĺženia platnosti vášho balíčka licencií. Okrem toho si kedykoľvek môžete zmeniť aj váš fakturačný plán (mesačný/ročný).

Cloudové alebo on-premise licencie?

Urobte si prehľad o tom, čo sa vašej firme oplatí viac:

cloud vs onpremise

Aké benefity prináša cloudové riešenie od Microsoftu?

CSP infografika

Zaujalo vás toto riešenie?

Ak ste dospeli k záveru, že stratené peniaze na on-premise licenciách by ste vo vašej firme vedeli investovať aj lepšie, pridajte sa k viac ako 180 firmám s 39 500+ aktívnymi licenciami na cloudovom riešení od Microsoftu.

Stačí sa nám ozvať cez tento kontaktný formulár