Zvýraznenie buniek so vzorcami inou farbou spravíte v Exceli pomerne jednoducho pomocou podmieneného formátu. Podmienený formát je potrebné spraviť pomocou vzorca, ktorý je dostupný v kategórii informačných funkcii. Využijete to napr. v prípadoch keby potrebujete vidieť či iný používateľ, ktorému ste poskytli Vašu tabuľku nezmenil niektoré bunky so vzorcami alebo či niekde nevytvoril nové vzorce. Takéto bunky hneď uvidíte podľa farby výplne. Výsledok takého scenáru je samozrejme možné spraviť aj inými spôsobmi. V nasledujúcom texte ale popíšem a v krátkom videu aj predvediem len tento jeden postup – zvýraznenie buniek so vzorcami inou farbou.

Zvýraznenie buniek so vzorcami

Zvýraznenie buniek so vzorcami inou farbou výplne spravíte takto::

1. Otvorte tabuľku, v ktorej chcete spraviť zvýraznenie buniek so vzorcami inou farbou výplne.

2. Označte príslušnú tabuľku.

3. Na páse s nástrojmi Domov kliknite na Podmienené formátovanie >> Nové pravidlo.

zvyraznenie_buniek_so_vzorcami1

4. V zobrazenom okne Nové pravidlo formátovania vyberte poslednú možnosťPoužiť vzorec na určenie buniek, ktoré sa majú formátovať.

5. Do poľa Formátovať hodnoty, v ktorých je tento vzorec pravdivý zadajte nasledujúci vzorec =ISFORMULA(A1). Za predpokladu, že máte označenú oblasť od bunky A1.

6. Kliknite na tlačidlo Formát a v okne Formát buniek >> Výplň nastavte farbu výplne buniek. Kliknite na OK a v ďalšom okne znovu na OK.

zvyraznenie_buniek_so_vzorcami2

7. Bunky, ktoré obsahujú vzorce budú mať zvýraznenie inou farbou. Ak vzorec v bunke prepíšete hodnotou, tak sa farba odoberie. Ak v inej bunke z označenej oblasti vytvoríte vzorec, tak sa formát aplikuje.

zvyraznenie_buniek_so_vzorcami3

Ak by ste chceli spraviť opačný postup – zvýraznenie buniek bez vzorcov, tak stačí do vzorca doplniť =FALSE.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Cesta k inteligentým mestám začína v cloude

Potenciál rôznych senzorov, inteligentných kamier, či aplikácií pre občanov je nepochybný. Začať však treba pod povrchom miest spojením existujúcich dátových

Migrácia do cloudu: ako sa nepopáliť?

Prechod do verejného cloudu nie je jednoduchý, no zato je nepochybne lákavý. V cloude sa dajú dynamicky škálovať aplikácie a jeho súčasťou