Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365 má svoj význam hlavne v súvislosti s Outlookom. Pomocou distribučnej skupiny môžete zlepšiť možnosti tímovej komunikácie. Distribučná skupina má svoju emailovú adresu a členov, ktorí prijímajú emaily z tejto skupiny. Skupina je viditeľná aj v Outlooku a preto sa ľahko používa. Zvyčajne sa to týka skupín pre niektoré oddelenia alebo tímy. Môže to byť skupina s adresou napr. obchod@tipy-triky. sk, kde budú členovia všetci obchodníci a budú vidieť požiadavky od zákazníkov. Podobne to môže byť adresa kariera@tipy-triky. sk, kde budú členovia z HR. Ak niekto pošle svoj životopis dostanú ho všetci. Následne ak jeden z členov na email zareaguje a odpíše, tak ostatní budú vedieť, že sa emailom niekto zaoberá. V nasledujúcom krátkom postupe popíšem a vo video ukážke uvidíte vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

Vytvorenie distribučnej skupiny spraví admin po prihlásení sa k portálu Office 365. Predtým je vhodné premyslieť si akú adresu bude mať distribučná skupina, kto bude jej členom a či bude môcť prijímať emaily aj z externého prostredia.

1. Prihláste sa na portál Office 365 ako admin a zvoľte Správca.

2. Vľavo vyberte Správca >> Exchange

vytvorenie_distribucnej_skupiny1

3. Na stránke Centrum spravovania pre Exchange zvoľte v kategórii Príjemcovia položku Skupiny.

vytvorenie_distribucnej_skupiny2

4. Na zobrazenej stránke Skupiny kliknite na tlačidlo pridať (znak plus) a vyberte Distribučná skupina.

vytvorenie_distribucnej_skupiny3

5. V zobrazenom okne nová distribučná skupina vyplňte požadované políčka. Vpravo sa zobrazuje pomocný text, aby ste sa lepšie v tom orientovali. Nezabudnite pridať členovnastaviť vlastnosti skupiny v dolnej časti stránky. Po dokončení kliknite na tlačidlo Uložiť.

vytvorenie_distribucnej_skupiny4

6. Skupina bude zatiaľ prijímať emaily len z vašej organizácie. Preto kliknite v zozname na skupinu a potom na tlačidlo Editovať.

vytvorenie_distribucnej_skupiny5

7. V zobrazenom okne editácie môžete zmeniť aj také nastavenia, ktoré ste pri jej vytvorení nemali k dispozícii. Kliknite na Spravovanie doručovania a tam nastavte položku Odosielatelia v rámci mojej organizácie a mimo nej. Tlačidlom Uložiť potvrďte zmeny.

vytvorenie_distribucnej_skupiny6

8. Distribučnú skupinu nájdete v adresári v Outlooku aj v Outlook Web app.

vytvorenie_distribucnej_skupiny7

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli

Pri migrácii do cloudu spôsobom „jedna k jednej“ zbytočne platíte za vzduch

Ak niekto presúva lokálne servery do cloudu v nezmenenej výpočtovej konfigurácii, zbytočne si svoj pobyt tam prepláca. V cloude sa totiž servery škálujú inak, na ten istý výkon potrebujete podstatne menej výpočtových zdrojov. Získať rovnaký výkon z menších serverov je pritom len jedným z viacerých spôsobov, ako sa dá v cloude ušetriť. Servery sú vo