Ukladací priestor OneDrive môžete rozšíriť ak Vám nestačí štandardná veľkosť 15 GB na ukladanie svojich dokumentov, tabuliek, prezentácii a iných súborov v cloude. OneDrive je cloudové úložisko, ktoré získate po bezplatnej registrácii. Ukladací priestor je len jednou z funkcii, ktoré získate. Okrem toho budete mať možnosť prezerať a upravovať Office súbory pomocou Office online. Taktiež budete mať aj email, kontakty a kalendár. Je to celé cloudové pracovisko na kancelársku prácu. V dnešnom článku popíšem kde si môžete prezrieť ako čerpáte ukladací priestor OneDrive a kde ho môžete rozšíriť na 100 GB / 200 GB alebo v rámci Office 365 až na 1 TB.

Ukladací priestor OneDrive

Ukladací priestor OneDrive je dostupný buď cez webové rozhranie po prihlásení sa menom a heslom, alebo cez aplikáciu OneDrive, ktorá umožňuje údaje prezerať v okne prieskumníka a synchronizovať ich medzi počítačom a cloudom.

1. Zobrazte stránku www.onedrive.sk a vpravo hore kliknite na Prihlásiť sa. Ak ešte úložisko OneDrive nemáte, tak sa zaregistrujte podľa pokynov na obrazovke.

2. Na prihlásenie treba najprv zadať do poľa emailovú adresu a potom v ďalšom zobrazení aj heslo.

ukladaci_priestor_onedrive1

Tip: Ak sa chcete vyhnúť prvému kroku so zadávaním emailovej adresy, tak si vytvorte odkaz na stránku, kde sú už polia na meno a heslo. Prihlasovaním cez tento odkaz potom vynecháte tú úvodnú stránku.

3. Po prihlásení sa do OneDrive vľavo dolu uvidíte koľko miesta máte k dispozícii.

ukladaci_priestor_onedrive2

4. Kliknite na prepojenie Získať viac ukladacieho priestoru, ktoré zobrazí stránkuUkladací priestor. Uvidíte celkovú veľkosť, kapacitu, ktorú ešte máte a Váš plán.

ukladaci_priestor_onedrive3

5. V časti Váš dodatočný ukladací priestor, môžete získať ďalšiu kapacitu za odporúčanie služby svojim známym, bonus za vernosť (majú ho len niektorí používatelia) a bonus za fotografie z fotoaparátu.

6. Kliknutím na linku Kúpiť viac ukladacieho priestoru si môžete prezrieť Plány na rozšírenie. To môže byť o 100 GB alebo o 200 GB. Platba sa realizuje mesačne.

7. Okrem toho sa dá využiť aj špeciálna ponuka Office 365 + 1 TB, kde získateukladací priestor až jeden 1 TB a najnovšie aplikácie balíka Office až na 5 zariadení ako aj ďalšie benefity v rámci služby Office 365 Home.

ukladaci_priestor_onedrive4

8. Po kliknutí na tlačidlo Vybrať pri službe, ktorá Vás zaujala postupujte ďalej podľa pokynov na obrazovke. Zadajte údaje o kreditnej karte alebo PayPal a svoje kontaktné údaje. Na ďalšej stránke je súhrn nákupu, ktorý keď potvrdíte, tak sa zaúčtuje poplatok.

ukladaci_priestor_onedrive5

9. Po skončení práce s cloudom sa odhláste a zatvorte prehliadač.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme