Informácie

Poriadok v softvérových licenciách predstavuje základ starostlivosti o IT infraštruktúru vašej firmy. Umožňuje dlhodobo znižovať náklady spojené s nákupom nepotrebného softvéru a sprehľadňuje dokumenty týkajúce sa stavu vášho softvéru pre kontrolné úrady.

Použitie

Použitie

Službu realizujeme v niekoľkých krokoch. Najskôr vykonáme komplexný audit celej IT infraštruktúry vašej spoločnosti. Následne výstupy auditu použijeme ako podklad pre vytvorenie zoznamu vášho softvéru. Keď je zoznam kompletný, porovnáme ho s nákupnými faktúrami za licencie, pričom zistíme, ktorému softvéru je potrebné dokúpiť licencie, a ktoré programy je efektívnejšie odinštalovať.

Benefity

Benefity

Implementáciou služby získate prehľadné záznamy o používaných aplikáciách vo všetkých kontrolovaných počítačoch, notebookoch, tabletoch i smartfónoch, vďaka čomu jednoduchšie identifikujete “prebytočný” softvér a licenčné diery firemnej infraštruktúry. Medzi najväčšie výhody služby patrí odstránenie rizika, ktoré je spojené s používaním softvéru bez licenčnej zmluvy (tzv. pirátsky softvér) a zníženie firemných nákaldov na nákup softvéru.

Čo vám prinesie toto riešenie?

Prehľadný zoznam používaných aplikácií a ich licencií

Prehľadný zoznam používaných aplikácií a ich licencií

Odhalenie potrebného softvéru

Odhalenie potrebného softvéru

Odstránenie rizika pirátskych verzií softvéru

Odstránenie rizika pirátskych verzií softvéru

Je tento systém vhodný pre vaše podnikanie?

To zistíme. Ozvite sa nám.

Radi vás oboznámime so všetkými potrebnými detailami.