Po vytvorení skúšobného alebo plnohodnotného konta na Office 365 si pridajte nových používateľov, aby ste mohli službu využívať aj na tímovú prácu s kolegami. V nasledujúcom článku si prečítate postup ako to spraviť postupne po jednotlivých používateľoch.

Pridajte nových používateľov – postupne

Prihláste sa svojím kontom, ktoré ste vytvorili pri registrácii služby Office 365. Je to konto, ktoré umožňuje vytvárať ďalších používateľov a realizovať úkony správy služby. Ak ešte nepoužívate vlastnú doménu, tak bude v tvare napr. peter@firma.onmicrosoft.com. Po prihlásení a zobrazení stránky služby pridajte nových používateľov nasledovným postupom.

1. Na úvodnej domovskej obrazovke služby kliknite v hornej navigácii na odkazSprávca a zo zoznamu vyberte Office 365.

2. Vľavo v centre spravovania služieb Office 365 kliknite v zozname na skupinuPoužívatelia >> Aktívni používatelia.

3. Zobrazí sa prázdny zoznam, nad ktorým sú odkazy na ďalšie možnosti nastavenia. Kliknite na tlačidlo so znamienkom plus.

pridajte_novych_pouzivatelov_O365a

4. Zobrazí sa okno vytvorenie nového používateľského konta, kde zadajte meno a priezvisko používateľa. Upravte zobrazované meno ak je zmena potrebná a dopíšte meno používateľa.

5. Vyberte si či chcete dočasné vygenerované heslo na prvé prihlásenie alebozadáte vlastné heslo. Pri vlastnom sa zobrazuje indikátor sily hesla. V oboch prípadoch ho bude musieť používateľ po prvom prihlásení zmeniť. Heslo sa taktiež odosiela na zadanú emailovú adresu, čo je väčšinou správca alebo nadriadený pracovníka. Môžete ich zadať až päť.

pridajte_novych_pouzivatelov_O365b

. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť a počkajte na vytvorenie konta nového používateľa. Ak ste zvolili možnosť vygenerovania dočasného hesla, tak sa zobrazí na ďalšej stránke s oznamom o úspešnom vytvorení konta.

pridajte_novych_pouzivatelov_O365c

7. Po skončení pridajte nových používateľov rovnakým postupom. Budú sa zobrazovať v zozname a po označení sa zobrazia vpravo informácie o konte.

pridajte_novych_pouzivatelov_O365d

Následne stačí používateľské mená a dočasné heslá doručiť príslušným pracovníkom, aby sa mohli prihlásiť a hneď aj zmeniť heslo za svoje vlastné, ktoré si ľahšie zapamätajú. Nezabudnite im povedať na akej adrese sa majú k službe prihlasovať. V prípade, že by ste používali hybridné scenáre, tak správca siete / služby môže nastaviť systém jediného prihlásenia, aby ste si nemuseli pamätať heslo do počítača a heslo k službe Office 365.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Informatici môžu uvažovať ekologicky najmä presunom do cloudu

Pri diskusii o klimatických zmenách a úspore energie sme zvyknutí debatovať o uhlí, automobilovej doprave či recyklácii odpadu. Dátové centrá však dnes podľa odhadov spotrebujú až 4 % celosvetovej energie a toto číslo sa rapídne zvyšuje. Veľa aplikácií a dát leží v počítačoch málo či vôbec nepoužívaných, mnoho IT pojektov je motivovaných len spontánnym nadšením pre

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli