V Microsoft Outlook 2013 / 2010 / 2007 sa nachádza veľmi zaujímavá funkcia poslať znova túto správu, ktorá pomôže každému kto potrebuje opakovane poslať už odoslanú správu. Bežne to používatelia robia tak, že správu vyhľadajú v odoslanej pošte a kliknú na Poslať ďalej alebo Odpovedať všetkým. V prvom prípade len dopíšu znovu adresu a správu pošlú. Ak je tam však viac príjemcov, tak ich musia buď manuálne dopísať alebo skopírovať z pôvodnej správy. Taktiež sa v texte správy nachádza hlavička tej pôvodnej správy. Pri odpovedaní všetkým tam síce zostanú adresy pôvodných príjemcov ale správa nebude obsahovať prílohu ak tam nejaká bola. Veľmi často potrebujete poslať znova správu ak sa Vám vráti ako nedoručená, lebo ste použili niektorú bezplatnú emailovú službu a tá je na strane príjemcu blokovaná. Preto potrebujete poslať znova túto správu len z inej adresy. V nasledujúcom krátkom tipe popíšem ako postupovať.

Poslať znova túto správu – pár kliknutí myšou

Poslať znova túto správu nájdete vo Vašej pôvodnej správe v odoslanej pošte. Z doručenej pošty by sa zobrazila informácia, že nie ste pôvodný odosielateľ.

1. Zobrazte Váš priečinok Odoslaná pošta.

2. Vyhľadajte správu, ktorú potrebujete poslať znova.

3. Dvojklikom ju otvorte a v zobrazenom okne kliknite na pás s nástrojmi Správa >> Akcie >> Poslať znova túto správu.

poslat_znova_tuto_spravu

Rovnaký výsledok dostanete aj cez Súbor >> Informácie >> Opätovné odoslanie alebo odvolanie >> Poslať znova túto správu.

poslat_znova_tuto_spravu2

4. Zobrazí sa správa v režime úprav / písania aj s pôvodnými príjemcami, predmetom a textom. V prípade potreby ich môžete upraviť.

5. Ak máte viac emailových účtov, tak môžete prepnúť na iný, z ktorého chcete správu odoslať.

6. Následne stačí už len kliknúť na tlačidlo Odoslať, aby sa správa odoslala. Pôvodnú otvorenú správu môžete zatvoriť.

 

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Cesta k inteligentým mestám začína v cloude

Potenciál rôznych senzorov, inteligentných kamier, či aplikácií pre občanov je nepochybný. Začať však treba pod povrchom miest spojením existujúcich dátových

Migrácia do cloudu: ako sa nepopáliť?

Prechod do verejného cloudu nie je jednoduchý, no zato je nepochybne lákavý. V cloude sa dajú dynamicky škálovať aplikácie a jeho súčasťou