Porovnanie prezentácii PowerPoint sa používa podobne ako vo Worde aj keď výsledné zobrazenie je trochu iné. V situácii kedy potrebujete zistiť aké zmeny sa spravili v prezentácii je toto užitočný nástroj. Môže to byť napr. po odoslaní prezentácie kolegovi, ktorý ju upraví a pošle Vám ju späť. Vy chcete vidieť aké zmeny spravil a manuálne porovnanie by bolo veľmi zdĺhavé. Týka sa to zvyčajne takmer rovnakých prezentácii, kde sa robili zmeny na úrovni snímok, slov, príp. niektorých viet. Pri veľmi odlišných prezentáciách by to bolo veľmi nepraktické. Po ich porovnaní sa musíte ešte rozhodnúť, ktoré zmeny chcete prijať. V nasledujúcom texte to popíšem a v krátkom videu si pozriete celý postup.

Porovnanie prezentácii PowerPoint a prijatie / odmietnutie zmien

Porovnanie prezentácii sa robí vzhľadom na aktuálne otvorenú prezentáciu cez pás s nástrojmi Revízia takto:

1. Otvorte originálnu verziu prezentácie a na páse s nástrojmi Revízia kliknite naPorovnať.

2. V zobrazenom okne Výber súboru na zlúčenie s aktuálnou prezentáciouvyhľadajte a otvorte upravenú verziu originálnej prezentácie.

3. Vpravo sa zobrazí pracovná tabla Revízie, kde sú viditeľné zmeny na aktuálnej snímke. Tieto zmeny sú vyznačené aj malou značkou pri každom objekte na snímke.

porovnanie_prezentacii_powerpoint1

4. V značke môžete kliknutím zobraziť (prijať) zmenu. Týmto sa zobrazí nová verzia snímky. Spravte to na každej snímke. V prípade celej prezentácie napr. pri motíve to robíte v zozname snímok, alebo zmeny vyberáte v pracovnej table Revízia v spodnej časti (Zmeny prezentácie).

porovnanie_prezentacii_powerpoint2

Použiť môžete aj pás s nástrojmi Revízia, kde vybratú zmenu môžete prijať / odmietnuť. Tam to môžete spraviť aj pre celú snímku ale aj pre celú prezentáciu naraz.

porovnanie_prezentacii_powerpoint3

5. Ak ste prešli celú prezentáciu a označili zmeny na prijatie, tak kliknite na tlačidloUkončiť revíziu. V zobrazenom okne s upozornením, že nepoužité zmeny sa stratia kliknite na Áno.

porovnanie_prezentacii_powerpoint4

6. Vznikne nová verzia originálnej prezentácie, ktorú uložte, aby sa zmeny zachovali. Uložiť ju môžete aj pod iným názvom, aby Vám zostal aj pôvodný originál.

Ak máte ďalšie verzie originálnej prezentácie, tak postup zopakujte, ale ako originál použite už túto novú verziu, ktorá vznikla prvým porovnaním. Takto postupujte pri viacerých verziách originálu.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme