OneNote online je poznámkový blok v cloude OneDrive od Microsoftu. Využiť ho môžete na zaznamenanie Vašich nápadov a rôznych informácii, aby ste na nič dôležité nezabudli. Poznámky môžete zapisovať cez webový prehliadač, v mobilnom telefóne, tablete alebo v počítačovej aplikácii OneNote 2013, ktorá je súčasťou MS Office. Dá sa stiahnuť aj samostatne a existuje aj verzia pre moderné prostredie vo Windows 8. Znamená to, že môžete mať dostupné svoje poznámky vo svojich zariadeniach. V nasledujúcom článku si prečítate, ako môžete začať používať OneNote online cez OneDrive.

OneNote online nájdete vo OneDrive

OneNote online môžete začať používať keď máte Microsoft konto. Ak ho ešte nemáte, môžete ho získať jednoduchou registráciou na stránke onedrive.sk. Získate tak okrem OneNote online aj ďalšie Office online aplikácie, ukladací priestor na svoje súbory a emailovú schránku Outlook.com. Ak už konto máte tak postupujte takto:

1. V prehliadači otvorte stránku www.onedrive.sk alebo priamo www.onenote.com. Ďalší postup, ktorý popisujem je cez onedrive.sk.

2. Prihláste sa svojim Microsoft kontom. Následne sa zobrazí Vaše cloudové úložisko.

3. Vľavo hore kliknite na tlačidlo so štvorcovou mriežkou a v zozname aplikácii kliknite na OneNote online.

onenote_online1

4. Zobrazí sa zoznam poznámkových blokov na výber, kde noví používatelia budú mať len jeden predvolený. Kliknutím ho otvorte.

onenote_online2

5. V hornej časti sa zobrazí zoznam ponúk príkazov pásu s nástrojmi, vľavo zoznamsekciistránok. V časti na poznámky bude informácia, že Táto sekcia je prázdna. Kliknutím vytvoríte novú stránku.

6. V hornej časti zadajte názov stránky a nižšie môžete začať písať poznámky.

onenote_online3

7. Postup používania je rovnaký ako v počítačovej verzii OneNote.

8. Pás s nástrojmi môžete zobraziť dvojklikom napr. na Domov.

9. Sekcie aj strany môžete premenovať cez kontextovú ponuku pravého tlačidla myši. Zobrazí sa dialógové okno, kde zadáte nový názov a kliknete na OK.

onenote_online4

10. Cez kontextovú ponuku pravého tlačidla myši môžete zmeniť aj farbu sekcie, aby ste mali v poznámkach lepší prehľad.

onenote_online5

Hlavnou výhodou poznámok uložených v cloude OneDrive je to, že sú dostupné z rôznych zariadení a preto ich máte vždy cez Internet k dispozícii. Nevznikajú Vám rôzne samostatné verzie v každom zariadení a nemusíte ich potom zlučovať do jedného poznámkového bloku. Práca je preto výrazne efektívnejšia.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Informatici môžu uvažovať ekologicky najmä presunom do cloudu

Pri diskusii o klimatických zmenách a úspore energie sme zvyknutí debatovať o uhlí, automobilovej doprave či recyklácii odpadu. Dátové centrá však dnes podľa odhadov spotrebujú až 4 % celosvetovej energie a toto číslo sa rapídne zvyšuje. Veľa aplikácií a dát leží v počítačoch málo či vôbec nepoužívaných, mnoho IT pojektov je motivovaných len spontánnym nadšením pre

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli