OneDrive for Business je z pohľadu používania iný ako voľne dostupný OneDrive. Prvý je súčasťou predplatného Office 365 alebo SharePoint 2013. Druhý je voľne dostupný po registrácii a vytvorení Microsoft konta. Každý kto si vytvorí emailovú schránku napr. na Outlook.com alebo Hotmail.com získava aj OneDrive. Ten okrem emailu obsahuje aj kontakty, kalendár, Office online na základnú úpravu dokumentov a samozrejme 15 GB ukladací priestor na súbory, fotografie a pod. OneDrive for Business má väčší ukladací priestor, až 1 TB a prostredie vyzerá ako SharePoint 2013. Podobne sa aj používa. V nasledujúcom popise a na obrázkoch si to pozriete.

OneDrive for Business

OneDrive for Business nájdete po prihlásení sa k portálu Office 365 alebo SharePoint 2013 v hornom menu.

OneDrive_for_Business1

Po kliknutí na OneDrive sa zobrazí ukladací priestor, kde vľavo sú odkazy na Dokumenty, Naposledy použité a pod. V hlavnej časti okna sa zobrazujú priečinky a súbory (ak ste ich tam uložili).

OneDrive_for_Business2

Nové súbory môžete vytvoriť príslušným príkazom, ale aj nahrať z počítača alebo ich synchronizovať.

OneDrive_for_Business3

Vo OneDrive for Business môžete využívať aj pás s nástrojmi aký poznáte zo SharePoint 2013.

OneDrive_for_Business4

Taktiež môžete pridať aj základné aplikácie cez Obsah lokality. K dispozícii sú: Knižnica dokumentov, Accessová aplikácia, Importovať tabuľkový hárok a Poštová schránka lokality.

OneDrive_for_Business5

OneDrive for Business zvoľte vtedy ak súbory nepotrebujete veľmi zdieľať s pracovným tímom. Využitie je podobné ako bežný priečinok Moje dokumenty. Ale rozdiel je v tom, že súbory v cloude máte k dispozícii po prihlásení sa kdekoľvek. Ak potrebujete viac tímových nástrojov, tak súbor uložte do knižnice v tímovej lokalite na SharePoint. Cez prieskumníka môžete súbory z OneDrive for Business presunúť aj do knižnice v tímovej lokalite.

OneDrive

OneDrive je dostupný bezplatne a jeho prostredie nepripomína SharePoint 2013. Vľavo sú odkazy na súbory, najnovšie, fotografie atď. Vpravo sa môžu zobrazovať informácie o súboroch / priečinkoch. V hornej časti sú príkazy na prácu so súbormi a priečinkami.

OneDrive_for_Business6

V hornej časti je možnosť zvoliť si aplikáciu z Office online, ale aj poštu, kalendár a kontakty. Tie potrebujete aj v prípade, že chcete synchronizovať mobilný telefón s Windows Phone 8.1 a Outlookom v počítači. Rovnakým spôsobom to menu funguje aj vo OneDrive for Business.

OneDrive_for_Business7

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Cesta k inteligentým mestám začína v cloude

Potenciál rôznych senzorov, inteligentných kamier, či aplikácií pre občanov je nepochybný. Začať však treba pod povrchom miest spojením existujúcich dátových

Migrácia do cloudu: ako sa nepopáliť?

Prechod do verejného cloudu nie je jednoduchý, no zato je nepochybne lákavý. V cloude sa dajú dynamicky škálovať aplikácie a jeho súčasťou