Microsoft Bookings je nová služba balíka Office 365 spoločnosti Microsoft, ktorá je určená pre podnikateľov a menšie firmy. Umožňuje vytvárať tzv. Booking Pages, prostredníctvom ktorých firmy zefektívňujú plánovanie termínov pre svojich zákazníkov. Je vhodný najmä pre poskytovateľov služieb s menším počtom zamestnancov. Perfektne sa hodí napr. pre zubné ambulancie, estetické centrá či salóny krásy. Služba umožňuje posielanie emailových potvrdení, zmenu a zrušenie rezervácií, ako aj možnosť prideliť zákazníka konkrétnemu zamestnancovi firmy, ktorému sa termín automaticky pridá do osobného kalendára. Všetkých zákazníkov môže firma pohodlne manažovať v rámci zákazníckych zoznamov, ktoré je možné neskôr využiť na ďalšie marketingové aktivity. Zákazníci nemusia mať predplatné Office 365 na to, aby si mohli objednať termín cez Microsoft Bookings.

Bookings-2

TOP benefity Microsoft Bookings pre firmy/podnikateľov

  • efektívne plánovanie zákazníckych termínov
  • eliminácia radov na prevádzke a nespokojných zákazníkov
  • rovnomerné vyťažovanie personálu počas dňa
  • priradzovanie zákazníkov ku konkrétnym zamestnancom

Celý systém je k dispozícii cez First Release balíka Office 365 Business Premium a v nasledujúcich mesiacoch bude sprístupnený všetkým zákazníkom Office 365 Business Premium.

Čo je balík Office 365 Business Premium?

Ide o komplexný balík, ktorý zahŕňa široké možnosti služieb pre malé a stredné podniky formou mesačného predplatného.

V rámci balíka získate:

  • Kompletnú sadu aplikácií Office, na 5 počítačov, 5 telefónov a 5 tabletov pre každého používateľa,
  • firemný email (Exchange Online),
  • nástroje pre online meetingy a komunikáciu (Skype for Business Online),
  • firemné úložisko pre správu všetkých dokumentov (SharePoint Online),
  • vnútrofiremnú sociálnu sieť Yammer,
  • 1TB cloudového úložiska (One Drive for Business).

Celková cena za tento balík je 10,50 eur mesačne/používateľ pri ročnej viazanosti alebo 12,70 eur mesačne/používateľ bez viazanosti.

Na webe i v mobile

Služba Microsoft Bookings umožňuje podnikateľom efektívne riadiť objednávky nielen prostredníctvom počítača, ale aj pohodlne z mobilu. Celé prostredie webstránky je responzívne (prispôsobené pre všetky zariadenia). Spoločnosť Microsoft navyše avízuje uvedenie šikovnej mobilnej aplikácie, ktorá bude navrhnutá s ohľadom na jednoduché používanie a čistý dizajn.

 

bookings-tryptic-b

 Výhody pre zákazníkov

Rovnako ako pre firmy má Microsoft Bookings množstvo výhod aj pre samotných zákazníkov. Na to, aby si mohli rezervovať termín, nemusia mať zakúpený produkt MS Office 365. Svoje miesto si pohodlne zabookujú cez tzv. Bookings page, ktorú pre nich konkrétna firma vytvorí, čím sa vyhnú nepríjemným radom v obľúbenej prevádzke a môžu si tak lepšie plánovať svoj čas. Užívateľské prostredie Booking Page v systéme Microsoft Bookings má prehľadné rozhranie, vďaka čomu je systém jednoduchý na používanie.

microsoft-booking

Pozrite si promo video k MS Bookings


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme